Регбісти «КРЕДО» у складі збірної України у матчах чемпіонату Європи-2022/23

Чоловіча національна збірна України з регбі закінчила свої виступи у чемпіонаті Європи (дивізіон «Trophy») сезону-2022/23 із результатом у дві перемоги та дві поразки у чотирьох зустрічах.

22 жовтня минулого року українці перемогли у гостях Хорватію (27:22), 29 жовтня поступилися у гостях литовцям (20:39), 11 березня вже цього року програли у хорватському Загребі Швейцарії (32:59), а 18 березня перемогли у хорватському Спліті Швецію (38:15).

В усіх цих іграх у складі головної команди України неодмінно знаходилося місце регбістам одеського «КРЕДО». Про них і поговоримо у цьому матеріалі.

Найбільше ігрового часу на полі отримав юний Ілля Вода, певно, головне відкриття сезону. Ілля відіграв усі чотири протистояння зі стартових хвилин (тричі був замінений після перерви, а гру з хорватами відіграв з перших до останніх секунд) та привернув на себе увагу фахівців.

В усіх чотирьох поєдинках на поле виходив і Роман Кулаківський: тричі – у старті, ще одного разу – на другий тайм (у поєдинку зі шведами).

Тричі в основі з’являвся Руслан Радчук, який, на жаль, пропустив гру зі Швецією через хворобу. Втім, саме він є найрезультативнішим з гравців «КРЕДО»: на рахунку Руслана дві спроби у грі з Литвою та одна – у поєдинку з Хорватією.

Навесні цього року двічі отримував ігровий час у других таймах Денис Прімушенецький. Що приємно, одна зі спроб України у другому таймі матчу зі шведами – справа рук саме Дениса! Дебютна спроба у складі головної команди країни – це пам’ять на все життя!
Двічі у других таймах поєдинків зі Швейцарією та Швецією ми бачили на полі Валентина Порохончука.

Восени у старті двічі виходив Сергій Нікітін, але навесні виклик до національної збірної України він не отримував.

На заміну у другій половині матчу з Хорватією вийшов Максим Котляров, який саме тоді дебютував у складі головної команди країни, як, власне, і Ілля Вода.

Окрім того, протягом чемпіонату Європи разом із командою проходили збори інші гравці «КРЕДО» – Денис Матківський, Іван Сурков та Денис Моцман.

Сподіваємося на те, що і у наступному чемпіонаті Європи одеські регбісти достойно захищатимуть честь збірної України!

Леонід ФРАНЦЕСКЕВИЧ