Олена ДЖУРА: «Я була шокована початком повномасштабної війни, не могла в це повірити»

Регбістка збірної Одеси Олена Джура в ексклюзивному інтерв’ю Rugby.od.ua розповіла про своє життя в умовах війни та про підготовку до Суперліги, нагороди якої буде розіграно найближчої неділі у Львові.

– Олено, як твій настрій? Тримаєшся?
– Настрій хороший, по-іншому ніяк! Звичайно, тримаємося, віримо у ЗСУ та дивимося у майбутнє з оптимізмом!

– Перш ніж поговорити про регбі, давай пригадаємо той день, який розділив наше життя на «до» та «після». 24 лютого, вибухи, російські окупанти розпочали повномасштабну війну в Україні. Як ти дізналася про це, сильно злякалася?
– Ранок 24 лютого почався для мене, як мені тоді здавалося, як завжди, адже, я проспала усі ці ранкові вибухи. Почала збиратися на роботу, але коли подивилася у вікно – побачила величезний затор на заправці. Це мене якось дуже насторожило, але про те, що розпочалася повномасштабна війна, я вже дізналася на роботі, коли почитала новини. Чесно кажучи, тоді була шокована, не могла повірити у те, що відбувається. Довгий час після цього почувала себе дуже погано…

– Багато хто з дівчат у перші ж дні почав виїжджати з України в цілому та з Одеси зокрема. Як діяла ти?
– Навіть думки не було кудись виїжджати, я твердо вирішила залишатися вдома до самісінької перемоги. І не пожалкувала з цього приводу жодного разу, попри все, що відбувалося за цей час.

– Як проводила ці сім місяців повномасштабної війни?
– У перші дні майже нікуди не виходила, намагалася прийняти ситуацію, у яку потрапила наша країна. Згодом продовжила працювати та донатити на потреби ЗСУ, частіше почала їздити до батьків і рідних. Гадаю, під час війни люди почали більше цінувати близьких людей, вони більше потребують спілкування із ними. Я – не виняток.

– Війна призупинила тренувальний процес жіночої збірної Одеси, за яку ти граєш. А коли ти поновила заняття спортом після 24 лютого?
– Спочатку, ще у березні, я почала тренуватися самостійно, тим більше, що наші тренерки надали нам чудові плани занять. А вже влітку стабільно почала займатися разом із командою.

– Є якісь проблеми з відвідуваністю тренувань під час війни?
– Ні, свій графік роботи я скоригувала під розклад тренувань, тому вдається відвідувати майже усі заняття. Безперечно, це дуже добре.

– За цей час, певно, дуже не вистачало регбі?
– Так, я дуже сумувала, скучила за регбі. Востаннє грала рік тому, у жовтні, у тому експериментальному матчі з регбі-15, в якому збірна Одеси здобула Кубок України. Отже, як і багато дівчат, цілий рік не мала ігрової практики в офіційних змаганнях.

– Вже у неділю збірна Одеси захищатиме свій титул найкращої команди України. У якій ти формі зараз, готова «розривати» на полі?
– Гадаю, я зараз перебуваю у хорошій формі, готова боротися та перемагати, настрій дуже бойовий, вже дуже хочеться відчути ці неповторні емоції під час ігор.

– Яка атмосфера зараз панує у збірній Одеси?
– Настрій всередині команди чудовий, працюємо над собою, комбінаціями, командною взаємодією та, як завжди, збираємося грати лише на перемогу та здобуття золотих нагород Суперліги.

– Питаю у всіх своїх співрозмовників про те, що вони зроблять одразу після перемоги України у війні. Отже…
– Звичайно, найперше – зустрінуся з рідними та відсвяткую з ними нашу перемогу! Хай війна скінчиться якомога швидше, хотілося б, щоб такого більше ніколи не траплялося у нашій країні. Коли все буде спокійно – вже тоді продовжу йти до цілей, які поставила перед собою до війни.

Леонід ФРАНЦЕСКЕВИЧ