Ілля ВОДА: «Емоції від дебюту у збірній України – лише позитивні: від гімну до фінального свистка»

Гравець одеського «КРЕДО», збірної Одеси та національної збірної України Ілля Вода дебютував у складі головної команди країни у матчі першого туру чемпіонату Європи у дивізіоні «Трофі»: у Загребі українці здобули перемогу над хорватами, а сам Ілля провів на полі весь матч.

Про свій яскравий дебют Ілля розповів пресслужбі Федерації регбі Одеської області.

– Вітаю із дебютом у національній збірній! Що скажеш про гру з Хорватією? Якою ти її побачив з поля?
– Гра була дуже напруженою та важкою. З перших же хвилин суперник запропонував нам високий темп гри, виглядав дуже пристойно, дав нам солідний бій, але все закінчилося для нас добре.

– Розкажи про свій дебют. Ти міг уявити, що гратимеш в основному складі вже у першому ж матчі у регбійці збірної?
– Мені було дуже приємно, коли мене навіть просто викликали на збір до Хорватії, а тут – гра у старті у першому ж офіційному матчі. На тренуваннях я викладався на максимум, тренерський штаб, вочевидь, побачив мій потенціал, моє величезне бажання грати та приносити користь команді, тому вже на тренуваннях я почав грати в основному складі. Отже, я сподівався на вихід зі стартових хвилин. Звичайно, це чудово!

– Як це – грати за збірну України на чемпіонаті Європи? Поділися емоціями!
– Це дуже хвилююче, оскільки на тебе дивиться уся регбійна країна, ти відчуваєш високу відповідальність. А емоції були лише позитивними – від початку гімну України до самісінького фінального свистка.

– Дуже хвилювався? Як оціниш свою гру? Що було найважче?
– Дуже сильно хвилювався, але, як ви знаєте, хвилювання зникає після першого контакту, першого захвату. Вважаю, що зіграв добре, але, як то кажуть, завжди є над чим працювати. А найскладніше було захищатися, оскільки ми небагато ігрового часу володіли м’ячем.

– Відчував підтримку старших колег по збірній?
– Так, звичайно! Відчував підтримку не лише під час самої гри, а й протягом обох навчально-тренувальних зборів. Старші партнери по збірній підтримували, допомагали та виправляли мої помилки.

– Попереду – невеличка пауза та гра з Литвою… Чим плануєш займатися у цей час?
– Я буду наполегливо тренуватися та чекати на виклик від тренерського штабу збірної України!

Леонід ФРАНЦЕСКЕВИЧ